piątek, 16 grudnia 2016

Krótka notka o dwóch filmikach, które powinniście zobaczyć

To jedna z tych notek nieplanowanych, bo wynikłych z tego, że natknęłam się na jakiś materiał i musiałam się do niego odnieść.

A ta konkretna krótka notka związana jest z dwoma filmikami - jednego opublikowanego kilka miesięcy temu przez Nostalgię Critica, a drugiego - dzisiaj przez Ichaboda. Oba odnoszą się do bardzo drażliwych kwestii rasy w popkulturze, i nie ukrywam, że kiedy pierwszy raz widziałam te tytuły, moja doświadczona przez niektóre zachowania z tumblra świadomość nieco się bała tego, co też panowie mają do powiedzenia... ale w chwili, kiedy się z tymi materiałami zapoznałam, cały lęk zniknął.

Bo widzicie, obaj podchodzą do tematu w wyważony, w miarę obiektywny sposób, zwracają uwagę na problemy związane z daną kwestią. Dlatego doszłam do wniosku, że warto je tutaj przytoczyć. Zapraszam do zapoznawania się.
2 komentarze:

  1. Fajnie, że to wrzuciłaś, bo akurat w przyszłym tygodniu będę omawiać zagadnienie poprawności politycznej, więc mi trochę pomogłaś. Obejrzałam oba filmiki i oba podchodzą do zagadnień zdroworozsądkowo. NC trochę zagmatwał, ale w sumie ma rację:P

    OdpowiedzUsuń
  2. Z mojej pracy z ludźmi wynikło, że większość z nich nie wie, co to jest poprawność polityczna.

    OdpowiedzUsuń