środa, 8 lipca 2015

Krótka notka o Elektrze Nachios w netflixowym "Daredevilu"


Tak więc budzę się rano, przeglądam tumblra i co widzę? Otóż Netflix wreszcie wyjawił, kto będzie grał Elektrę Nachios w drugim sezonie Daredevila! Niejaka Elodie Yung została obsadzona w roli greckiej zabójczyni, czasem rywalki, czasem ukochanej Matta Murdocka.
Jest to wspaniała wiadomość, albowiem - jak już Wam mówiłam poprzednim razem - Elektra była wspominana we flashbacku Matta i Foggy'ego z czasów studenckich i od tego czasu fani spodziewali się, że pojawi się ona w drugim sezonie.

Może ktoś z Was pamięta Elektrę w filmowym Daredevilu, gdzie grała ją Jennifer Gardner. Później postanowiono poświęcić jej zresztą oddzielny film i właściwie oba dzieła kinematografii są uważane za bardzo złe i nie oddające sprawiedliwości materiałowi źródłowemu, chociaż wiele cech origin story Elektry zostało mniej więcej zachowane. Między innymi to, że trenowała sztuki walki i że po śmierci ojca, greckiego polityka, postanowiła poświęcić się zemście.
Już teraz zapowiedziano nam, że w serialu Netflixa Elektra jest "tajemniczą kobietą z przeszłości Matta Murdocka, której niebezpieczne metody to więcej niż Człowiek Bez Lęku może znieść." Wydaje się, że - tak jak w przypadku Punishera - jej wątek ma stanowić kontrast między Elektrą a Daredevilem, jednakże Matta i Elektrę kiedyś łączyło uczucie, które tak do końca nie przeminęło. 
Ale Elektra nie oznacza tylko wątku romansowego. (I uwaga, bo teraz ja - laik w świecie komiksów - spróbuję Wam przekazać to, czego się dowiedziałam z różnych trzeciorzędnych źródeł na temat tego, co może się pojawić w drugim sezonie.)

O tak! Kolega Badyl najprawdopodobniej powróci
w drugim sezonie.
Otóż w pierwszym sezonie zasygnalizowano nam również istnienie dwóch starożytnych organizacji wojowników - Hand i Chaste. Do Hand należał jeden z zauszników Fiska, Nobu, z kolei Chaste w pierwszym sezonie reprezentował... mentor Matta, Stick. Co więcej, Stick w poświęconym sobie odcinku wspomina wielokrotnie o wojnie, która ma nadejść i właśnie na tę wojnę szkolił małego Matta Murdocka. W komiksach Chaste to zakon, który przyjmuje do swego grona tylko wybranych i walczy z siłami ciemności. Elektra i Matt są właśnie tymi wybrańcami kwalifikującymi się do pokonania owej ciemności, z tym że oboje są zniewoleni przez destrukcyjne uczucia (w przypadku Matta jest to wściekłość, w przypadku Elektry - nienawiść). Wygląda jednak na to, że najprawdopodobniej w serialu Elektra będzie walczyć po stronie Hand, nie Chaste.

Wygląda więc na to, że drugi sezon zapowiada się bardzo emocjonująco - tu Punisher, tu Elektra, tu wojna Hand i Chaste... Jest na co czekać. Zwłaszcza, że jesteśmy zasypywani wiadomościami o drugim sezonie Daredevila, a jeszcze nie wiemy, kiedy premiera Jessiki Jones.

2 komentarze:

 1. Nie mogę się doczekać nowego sezonu, a te wszystkie newsy, domysły i spekulacje tylko zwiększają moją ciekawość :D

  subiektywnie-o-kulturze.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy to oznacza, że już obejrzałaś pierwszy sezon? Fajnie.

   No, ja też się nie mogę doczekać.

   Usuń