czwartek, 12 marca 2015

Aktualności: R.I.P. Terry Pratchett

Tak, moi drodzy. W wieku 66 lat zmarł twórca Świata Dysku. Było to dla mnie wielkie zaskoczenie, bo choć wiedziałam o jego chorobie i o tym, że przygotowywał się na śmierć (apelował nawet o prawo do eutanazji), ale mimo wszystko spodziewałam się, że jeszcze przez kilka lat z nami będzie i zaszczyci nas jeszcze kilkoma swoimi utworami.

Pocieszające są jednak dwie rzeczy. Po pierwsze - Pratchett będzie mógł się osobiście spotkać ze Śmiercią i przekonać się czy jest taki, jak Śmierć Świata Dysku; i po drugie - Świat Dysku nie zostanie porzucony, tylko będzie go kontynuować córką pisarza, Rhianna Pratchett.

Ja zaś postanowiłam, że uczczę pamięć pana Pratchetta, poświęcając tegoroczny Fantastyczny Kwiecień Światowi Dysku.

Edit:
Pozwoliłam sobie zrobić mały filmik.

2 komentarze:

 1. Bardzo fajny filmik. I cieszę się, że poświęcisz kwiecień jego twórczości. Na pewno będę regularnie zaglądać.
  Też jestem w szoku, że Terry nie żyje...
  Z jednej strony cieszę się, że umarł tak jak chciał - spokojnie, w swoim domu, z rodziną i kotem... Z drugiej świat bez Terrego jest strasznie smutny. Nie mówiąc już o tym, że ktokolwiek inny niż on będzie kontynuował Świat Dysku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. Pomyślałam, że taki Passing Era Montage byłby idealny.

   Ten kot w informacji o śmierci Pratchetta był taki w jego stylu XD. Ale niepokoję się trochę o Rhiannę, no bo będzie musiała sprostać takiemu dziedzictwu.

   Już mam kilka pomysłów na ten miesiąc. Na pewno będzie "Ze wspomnień fana" i coś o Wiedźmach z Lancre. Ale mam dużo czasu, więc wszystko sobie zaplanuję.

   Usuń